Чорна плитка в інтер'єрі ванної

Чорна плитка в інтер'єрі ванної

Сьогодні, як і півстоліття тому, кахель знову став невід'ємним атрибутом декору ванної кімнати.

Незважаючи на те, що цей матеріал багато років був, в принципі, традиційною обробкою для цієї специфічної кімнати, деякі наші сучасники вважають, що подібне інтер'єрне рішення стандартно і нудно. Так, справді, ванну кімнату в кахлі цілком можна зробити банальною, якщо не внести в декор фантазію і творчо не підійти до питання вибору матеріалу. Ті ж, хто спробують оформити все грамотно і не упустять найдрібніших деталей, зможуть створити чудовий куточок, в якому приємно розслабитися перед сном і підбадьоритися з ранку. У їх виконанні навіть чорна плитка у ванній кімнаті буде сприйматися чудово. Повірте, для цього в наш час є все необхідне.

Керамічна плитка зустрічає величезним асортиментом. Полиці магазинів забиті товаром не тільки різноманітної забарвлення, але і самої несподіваної форми. Радують і дизайнерські вишукування на її елементах. У такому плитковому «Клондайку» гріх не дати волю своїм мріям, і не порадувати себе ванною ексклюзивного дизайну. У цьому контексті знову-таки хочеться повернутися до теми чорної плитки в декорі цього, не завжди просторого приміщення, щоб остаточно зруйнувати міфи про похмурості і неказистости подібної обробки.

Ви коли-небудь намагалися представити власну ванну в чорних фарбах? Фантазія малює страшні картини? І зовсім даремно! Давайте подивимося, як можна використовувати чорну плитку у ванній, щоб зробити її інтер'єр стильним і сучасним.

Почнемо з психологічних моментів. Монохромність, особливо з переважанням чорних тонів, дійсно нудне і холодна для людського усвідомлення, проте все радикально змінюється, коли в інтер'єрі дотриманий баланс кольорів.

Максимальний контраст чорного створить, природно, білий колір, адже це саме він вінчає протилежний кінець спектру. Вибравши останній в союзники до чорного, ви ніколи не будете розчаровані, тому що це поєднання классично і стоїть поза часом і модою.

Чорно-білий декор – це примирення протилежних начал, що несе в собі гармонію. Комбінація асоціюється з грою світла і тіней, духовністю і розкішшю, проявом природності й інтелекту. У такій обстановці однаково легко як відкритися світові, так і зануритися в себе.

Починаючи ремонт ванної, потрібно визначитися наскільки велике приміщення, плановане під чорну обробку, і на підставі цих даних розробити дизайн-проект. Використовувати виключно чорну плитку в невеликій ванній кімнаті не варто. Цього кольору властиво «зрушувати» стіни. Щоб уникнути ефекту тиску, потрібно підшукати йому гідного напарника. Краще всього вдатися до класичної комбінації – додати в інтер'єр білих тонів. Дивіться, що виходить. Білому притаманне розширювати простір, створювати видимість абсолютної свободи, а отже такою плиткою можна викласти глобальні поверхні. Чорним ж вкрапленням і деталей тут треба відвести лише декоративну роль.

У ванній з невеликою висотою стіни все також викладають плиткою кольору-компаньйона, а чорний кахель відправляють на стелю. Таким чином, дуже просто додати обмеженого простору об'ємності. Місце чорної плитки у вузькій ванній кімнаті – на довгих стінах. Короткі залишають під білу обробку. Такий хід дозволить зробити приміщення менш тісним хоча б візуально.

Чисто чорні або різко контрастні чорно-білі інтер'єри сприймають не всі. Набагато більше по душі менш радикальні комбінації. М'якість дизайн привнесуть матеріали, в обробці яких є геометрія, рослинні мотиви або абстракція. Подивіться на плитку з ромбами, гілочкою сакури, красивими листям, зображеннями людей і картинками будівель. Будь-який з цих варіантів здатний перетворити вашу чорну ванну і розбавити її радикальність.

Рубрики: