Мозаїка в інтер'єрі ванної кімнати

Мозаїка в інтер'єрі ванної кімнати

Чи доводилося вам коли-небудь бачити ванну кімнату, оброблену мозаїкою? Ось вже дійсно гідне видовище! Мозаїка у ванній кімнаті практична і елегантна.

Вона суттєво змінює вигляд цього непоказного приміщення, реально покращуючи його і облагороджуючи дизайн. Крім цього, мозаїка багата всіма тими якостями, які є у керамічної плитки, ось тільки потенціал у першій істотно вище. Адже використовуючи у ванній мозаїку, ви можете просто освіжити старий декор, так і створити справжні шедевральні інтер'єри.

Мозаїчне мистецтво цінне не тільки складністю виконання, але і можливістю отримання багатих, а часом і унікальних картин. При розробці композицій, майстри найчастіше виконують геометричні малюнки у вигляді окантовок, ліній, зигзагів, трикутників.

Теза про те, що мозаїка – найкраще рішення для декору ванної, заперечувати безглуздо, а ось розібратися, чому це так, можна і навіть потрібно. Особливо в тому випадку, якщо ви вже фактично готові зайнятися облаштуванням своєї гігієнічної кімнати і підшукуєте відповідні матеріали. Те, що мозаїка унікальна по своїй красі – це чудово, однак для такої специфічної кімнати цієї якості, погодьтеся мало. А ось той факт, що, з'явившись на стінах, вона забезпечить ідеальну чистоту, зацікавить усіх.

На першому місці дзеркальний або скляний вид мозаїки. Їй не страшна не тільки волога, але і пряме попадання води. Її елементи не реагують на хімічні подразники побутових миючих засобів, якими користуються всі господині. Цей факт дозволив широко використовувати таку мозаїку в обробці душових кабін, встановлюються у ванній кімнаті звичайної квартири, а також басейнів та інших приміщень з підвищеною вологістю.

Друге місце посіла керамічна мозаїка, яка мало чим відрізняється від знайомої всім плитки з аналогічного матеріалу. Цей вид представлений в широкому асортименті, тому, зайшовши в будь-будмаркет, ви без праці відшукайте потрібну вам за фактурою, формою і кольором мозаїчну обробку. Поверхня такої мозаїки може бути матовою або сяяти глянцем. На це теж треба звертати увагу.

На третьому місці опинилася мозаїка з натурального каменю. Вона також неймовірно популярна у споживачів, хоча з-за своєї ваги набагато рідше виявляється на стінах. Її зазвичай використовують як підлогове покриття. З її міцністю, кам'яна мозаїка прослужить на підлозі століття. Для виробництва використовують туф, яшму, граніт, онікс, мармур і інший природний камінь.

На останньому місці металева мозаїка, яка у ванній кімнаті не використовується, так як не придатна до експлуатації в таких умовах.

Стилістичну індивідуальність інтер'єру ванної можна підкреслити скляною мозаїкою. Хоч скло і вважають матеріалом «холодним», але в даному випадку йому вдається створювати в кімнаті для сімейної гігієни тепле настрій. Скляна мозаїка надзвичайно міцна, тому що виготовляється із загартованого за особливими технологіями матеріалу, що пройшов випалювання в печах при екстремальної температури. Специфіка виробництва дозволяє використовувати таку мозаїку не тільки на стінах, але і на стелі або підлозі. В останньому випадку, те, що композиція зі скла в процесі використання не обзаведеться сколами і не покриється подряпинами – це просто відмінно, але обов'язково перевіряйте матеріал на ковзання. Цим часто грішать недорогі види мозаїки. Перевірку виконують так: змочують водою поверхня мозаїчної плитки проводять по ній рукою.

Створюючи природні декори, добре використовувати у ванній кімнаті мозаїку з черепашок. Оскільки виробляють таку різновид мозаїки з черепашок прісноводних молюсків і мешканців морських глибин, то кімната виходить завжди наповненим веселковими переливами. Виходить незвично і привабливо, а атмосфера налаштовує на умиротворення і спокій.

Візуальну глибину стелі можна відтворити дзеркальною мозаїкою. Вона дуже легка і в плані ваги, і в плані укладання. Облицювати нею стелю зможе навіть непрофесіонал. Крім того, у вас завжди буде можливість пофантазувати, підбираючи малюнок. Дзеркальна мозаїка, використовувана у ванній кімнаті, може бути зроблена не тільки у вигляді наклеєних на спеціальну сітку фрагментів, але і окремими шматками самих довільних форм і розмірів. Завдяки цьому, завжди можна підібрати той варіант, з якими вам буде простіше працювати. Дизайнери радять новачкам у ремонтному справі на перших порах користуватися мозаїкою на сітці.

Тепер увагу на дзеркальну поверхню. Вона може сяяти або бути тьмяною. Тут справа смаку і стилістики. Однак потрібно враховувати, що глянець приємний не в кожному інтер'єрі, для його появи потрібні особливі умови.

Правильно, якщо дзеркальною мозаїкою буде викладатися не вся поверхню стіни або стелі, а лише окремі їх ділянки або взагалі вона з'явиться на колонах, дверях, перегородках або декоративних елементах начебто підлогових ваз. Такий підхід також надає можливість створювати чудові оптичні ефекти, роблячи інтер'єр неповторним.

Цей варіант відомий давно, та й по популярності вже десятиліття не поступається лідерство. Напевно, ширше вибору мозаїки, ніж в цій лінійці, і шукати не варто. Його просто немає. Кераміка, здавалося б, звичайний матеріал, але ось вибирати з такої великої кількості пропозицій дуже важко. Так як же взяти саме те, що потрібно вашому інтер'єру? Тут треба проаналізувати, наскільки простора ваша ванна кімната, і яку її частину ви готові оформити керамічною мозаїкою.

Рубрики: