Перепланування ванної

Перепланування ванної

Мало кого з власників житла влаштовує планування їх ванної кімнати. Ось і намагаються вони будь-якими способами підвищити комфорт цього надважливого куточка будинку.

При цьому робиться все зазвичай заради двох основних цілей: збільшити простір і наповнити його сучасними «фішками». Перепланування ванної кімнати – це не тільки знесення стін або їх зведення. Це ще й правильна розстановка самої сантехніки та додаткового обладнання. Сьогодні реально створити ванну своєї мрії, головне знати, що і в якій послідовності доведеться робити.

Затіваючи переобладнання ванної, перш продумайте, що, як і навіщо ви збираєтеся змінити.

Якщо питання в установці сантехніки нового покоління, то вам знадобиться уточнити габарити придивились приладів і продумати, куди який елемент найзручніше встановити.

Ви цілком можете розширити площі ванної. Це часто робиться шляхом вирубки ніш, часткового або повного зносу якихось стін.

Однак останні дії вже зажадають досить складних розрахунків, і помилка може дорого вам обійтися.

Зміна рівня за все підлоги або окремих його ділянок, аналогічні дії з стелею, облаштування прихованого освітлення – ці роботи теж не ведуться без плану.

Оскільки перепланування ванної за рахунок четвертого виміру поки неможлива, доведеться шукати якийсь резерв площ в доступному нам фізичному світі. Перш за все, треба придивитися до суміжних з ванною приміщень в квартирі. Звичайно ж, території спальні, кухні або вітальні для цих цілей не годяться, а от пожертвувати комори або частиною коридору на розширення ванної дуже навіть можна. При розширенні ванної в бік передпокою перегородку вдається зрушити аж до метра. Відстань багато в чому залежить від типу планування самої квартири. Зрозуміло, що це не так вже і багато, проте пральну машинку вписати в приміщення буде вже можливо.

Воістину, барський санвузол можна створити «брежневке»! Для цього буде достатньо об'єднати ванну з туалетом. Якщо ж ще прихопити і частина коридору, то ви не просто вільно розставите там все обладнання, але ще і розширите його асортимент, наприклад, установкою джакузі або просторій душової кабіни. Ідея, безумовно, гарна, але для великої сім'ї може виявитися невиправданою, так що перш ніж «з'єднувати» площі порадьтеся з домочадцями.

Великі можливості в питанні перепланування ванної дарують сучасні будинки, що відрізняються нетипової плануванням. У них найчастіше квартири йдуть з двома санвузлами. Одне їх таких приміщень раціонально обладнати душовою кабіною, а друге – зробити хазяйським, перенісши вхід до нього в спальню.

Найбільш поширене рішення і, мабуть, саме просте в реалізації – це поєднання площ ванної та туалету.

В типових будинках, хоч панельною, хоч цегляної забудови унітаз встановлювали в невелику залізобетонну кабінку, з площею до півтора квадратів. Стіни цього приміщення більше нагадують армовану шкаралупу, тому що їх товщина не перевищує шести сантиметрів. Оскільки це внутрішні перегородки, то вони гарантовано не несуть серйозного навантаження, і їх вилучення ніяк не позначиться на міцності будинку в цілому. Єдиною ділянкою, який можна буде порушити, стане вентиляційний стояк. Такий тип реконструкції площ також потребує узгодження, незважаючи на те, що жодні важливі конструкції не зачіпає.

Бажання людини жити в облаштованому будинку, де всі приміщення максимально функціональні, цілком закономірно. Це стосується і таких куточків як ванна і туалет. Поки одні розмірковують, як би об'єднати ці простору в єдине ціле, інші просто мріють їх розділити на два відокремлених сантехнічних сайту.

На відміну від робіт за суміщенням, де все зводиться до руйнування зайвих стін, в питанні поділу існує чимало проектних варіантів. Ну, погодьтеся, зводити повноцінну цегляну стіну сьогодні просто банально, так що спробуйте використати інші можливості корекції інтер'єру.

«Для перепланування ванної є чимало вагомих причин, серед яких на перше місце виходить погана вентиляція»

Прагнення відокремити туалет від ванної виправдано для великих сімей. Домочадцям дійсно складно знайти момент, коли їх санвузол вільний. А щоб потрапити в туалет взагалі доведеться ставати в чергу. Особливо гостра ця проблема в ранкові години, коли всі на ногах і повинні збиратися в школу і на роботу.

Для перепланування ванної є і ще чимало вагомих причин, серед яких на перше місце виходить погана вентиляція. І дійсно, рідко яка кімната подібного функціоналу облаштована вікном. Щоб наповнити приміщення свіжим повітрям, треба буде покращувати вентиляційну систему, проте зробити це у технічному плані не завжди можливо. Не вирішить проблему і використання освіжувачів. Вони не зможуть усунути зайву вологу і запах застою. Зрозуміло, що висять в таких умовах рушники і стоять в стаканчиках зубні щітки ніколи не будуть відрізнятися висотою гігієнічних показників.