Ванна в дерев'яному будинку

Ванна в дерев'яному будинку

Дерев'яні будинки аж ніяк не пережиток минулого. Вони неймовірно актуальні і сьогодні. Однак новобуд вже мало схожий на звичайні селянські хати. У них є всі зручності. І навіть ванна кімната в дерев'яному будинку тепер не нонсенс. Облаштувати її, знаючи деякі нюанси зовсім не складно. Спробуємо їх розглянути.

Оскільки ванна кімната має специфічним мікрокліматом (в ній практично завжди підвищена вологість) її обробка повинна починатися з підвищення захисту стін і інших поверхонь. Це важливо і в кам'яних будинках, у дерев'яних будівлях, такі роботи просто необхідні. На стіни наносять захисні суміші, що запобігають перезволоження деревини. Якщо дерев'яні стіни будуть піддаватися захисної фінішній обробці, то їх обробка сильнодіючими водовідштовхувальними засобами може бути пропущена.

Однак дереву страшна не тільки волога, але і перепади температури. Від жару дерев'яні елементи конструкцій можуть деформуватися. Дивно звучить, але ця проблема легко вирішується утепленням стін зсередини. Подібний варіант обов'язковий до реалізації у ванній кімнаті в дерев'яному будинку, якщо ви плануєте її стіни обробляти яким-небудь іншим матеріалом.

«Ідеальним рішенням для обстановки ванної кімнати в звичайному дерев'яному будинку стане меблі з дуба»

Завершальна обробка такого приміщення повинна починатися лише після того, як ви вирішите, що ви бажаєте бачити у результаті таких робіт: екзотичну ванну в цьому сільському дусі або інтер'єр, практично не відрізняється від міського. З сучасним оформленням особливих питань не виникне. Вибирай собі стиль, здобувай матеріали і за справу, а от спробувати зберегти первісну атмосферу набагато складніше. Щоб надати ванній чарівність простоти, її можна обставити дерев'яними меблями і прикрасити специфічними, для сільського побуту, аксесуарами. Ось тільки підбираючи таку меблі, враховуйте, що стандартно зроблені варіанти не підійдуть, тому шукайте предмети захищені обробкою від руйнування вологою. Якщо ви не знайшли нічого підходящого самостійно, покрийте меблеві поверхні емаллю, розкрийте лаком або пройдіться по ним грунтовкою.

Ідеальним рішенням для обстановки ванної кімнати в звичайному дерев'яному будинку стане меблі з дуба. Деревина цього роду досить міцна і меблі з неї може без всяких додаткових оберігають і захищають обробок знаходиться в специфічній обстановці ванної досить тривалий період.

Перш ніж наповнювати інтер'єр своєї незвичайної ванної аксесуарами, продумайте, як ви будете їх використовувати. Всі предмети, що з'явилися в обстановці, не повинні простоювати без діла. Наприклад, у плетені кошики можна збирати брудну білизну або складати чисте. На етажерці можна викласти рушники і т. д.

А взагалі, простір ванної, особливо в будинку з дерева, ніколи не вийде комфортним і затишним, якщо не дотримуватися в його організації певних правил. Так що ж рекомендують фахівці?

ванна кімната в дерев'яному будинку

комбінована обробка стін: нижня частина обшита металевим профлистом, верхня — деревом

Підбираючи колірну палітру інтер'єру, не вибирайте занадто темних відтінків і не зациклюйтеся на надмірно кричущих кольорах.

Ванна – єдине приміщення, де стеля може стати продовженням стін в колірному вирішенні.

Обов'язково гидроизолируйте приміщення.

Не обробляють начисто стіни, попередньо не обробивши їх водозахисними сумішами.

За що цінують дерево в інтер'єрі, так це за його безумовну екологічну безпеку. Зовсім небагато зусиль і ванна у сільському дусі із збереженою первозданною красою натурального дерева стане родзинкою вашого будинку.

«При облаштуванні комфортної ванної кімнати в дерев'яному будинку особливої уваги потребує конструкція підлог»

У заміському будинку з дерева можна облаштувати ванну кімнату будь-якої конструкції, головне розташувати її на першому поверсі будівлі, щоб не перевантажувати лаги.

Для того щоб кімната такого специфічного функціоналу з'явилася в приватному будинку і довго змогла дарувати його мешканцям комфорт, крім проведення гідроізоляційних робіт, потрібно вирішити питання з утепленням приміщення і, зрештою, з його остаточною обробкою. А для цього краще розробити проект майбутнього санітарно-побутового приміщення, що включає всі подробиці аж до особливостей його меблювання.

Скільки може бути ванних кімнат у дерев'яному будинку? Це питання виникає цілком закономірно. Кількість ванних кімнат в будинку визначає кількість безпосередньо проживають в ньому людей та гостинність господарів. Так, сім'ю з 5 осіб цілком влаштує одна ванна кімната. За умови, що в будинку живуть не більше трьох осіб, ванну можна поєднати з туалетом, в інших випадках його ставлять в окремому приміщенні. Однак якщо у вашому будинку буває багато гостей, які затримуються у вас не на один день, то варто подбати про окремою ванною для них. Таке рішення зробить і ваше життя в присутності гостей, і їх перебування у вашому домі максимально комфортними.

При облаштуванні комфортної ванної кімнати в дерев'яному будинку особливої уваги потребує конструкція підлоги. Потрібно розраховувати, що наповнена купіль має пристойний вагу. Щоб не деформувати підлогу, його доведеться зміцнювати. Простіше всього підсилити конструкцію – використовувати балки зі збільшеним поперечним перерізом при зменшенні крокового відстані між ними.

Рубрики: