Як викласти плитку у ванній кімнаті

Як викласти плитку у ванній кімнаті

Як правильно і красиво викласти плитку у ванній кімнаті, турбує багатьох господарів приватних володінь і квартир, які змушені мати справу з ремонтом. Великий перелік матеріалів в комплексі з новітніми технологічними розробками роблять цю процедуру легше для професіоналів, водночас ускладнюючи її для недосвідченого працівника.

Яким чином вибирається плитка і що при цьому враховується? Які є нюанси при укладанні плитки в ванній кімнаті? Як можна обробити приміщення так, щоб використовувати його площа максимально раціонально? Пропонуємо вашій увазі один з поширених способів облицювання ванної – використання плитки з кераміки.

Вже було сказано раніше, що керамічна плитка є самим відомим матеріалом для обробки ванної кімнати. До приміщення ванної висуваються цілком певні вимоги, тому, перед тим як викласти плитку у ванній, необхідно максимально раціонально підібрати матеріал для облицювання.

При виборі матеріалу необхідно орієнтуватися, насамперед, на якість плитки. Кераміка, згідно з наявними стандартами, буває трьох видів, які маркують окремим колірним тоном. Кахель першого сорту відзначений маркуванням червоного кольору. Це плитка високої якості та міцності. Кераміка другого сорту може містити до 5% браку. Її відзначають маркуванням синього або блакитного кольору. Третій сорт відзначений зеленої маркуванням.

Плитка з кераміки ділиться по класу стійкості. Їх буває п'ять, маркують клас стійкості за допомогою римських цифр. Для житлової кімнати рекомендується застосовувати кахель зносостійкістю не більш III класу, для ванної можна використовувати плитку I класу. Оскільки обробити ванну кахлем досить складно, потрібно правильно визначитися з кількістю матеріалу – краще купувати плитку з запасом близько 15% для здійснення підгонки матеріалу. Не останнє місце при купівлі кахлю приділяється дизайну обробки – адже всі хочуть, щоб покриття ванній було функціональним, зручним, а також красивим. Великий вибір оздоблювального матеріалу – це гарантія того, що ви дуже легко виберете особистий метод облицювання.

Плитка з кераміки є найпопулярнішим матеріалом для облицювання ванної кімнати. Вона має відмінні експлуатаційні показники, а це, враховуючи характеристики даного приміщення, де підвищена вологість і присутній температурний перепад, надзвичайно важливо.

Виробники сьогодні представляють досить широкий асортимент плитки різної форми, фактури і кольорів, тому обробку ванної кімнати плиткою можна зробити досить оригінальною.

Укладання плитки може здійснюватися різними методами, проте спочатку слід зробити виміри, порахувати кількість матеріалу. Перед тим як викласти плитку у ванній, приділіть вимірами особливу увагу, щоб матеріалу було цілком достатньо. Кахель слід вибирати виходячи з особливостей запланованого дизайну приміщення, його конструкції. Приміром, якщо в кімнаті низькі стелі, вибирайте плитку високу у формі прямокутника і робіть пряму кладку. Таким чином, ви візуально збільшите висоту стін.

Слід подумати, якої величини ви хочете укладати плитку. Це визначається в залежності від характеристик кімнати: велику плитку вибирають, якщо приміщення просторе, дрібну – якщо кімната невелика або середня.

Значне місце відводиться і кольором оздоблення: часто ванну обробляють в світлому тоні, наприклад, в сірому кольорі або кольорі слонової кістки, мигдалю. Тому і кахель треба вибирати такого ж тону. Виходячи з дизайнерського задуму, можна вибрати плитку різної фактури. Це дасть можливість показати власний неординарний підхід до оформлення вашої ванної кімнати.

Рубрики: